یومی هو

ماساژ یومی هو

يومي هو تراپي كه به روش توسط دكتر سايونجي ماسايوكي مدير انستيتوي بين المللي طب پيشگير در توكيو ابداع شده است.

اين روش از سال ۱۹۹۴ در انستيتوي طب سنتي شهر هوشي مين به كمك ۵۰ نفر از آموزندگان آن با تخصص دكتراي پزشكي پزشكان طب سنتي فيزيوتراپها تكنسين ها و ساير رشته هاي پزشكي در داخل انستيتو يا خارج آن بكار گرفته شده است.

این سبک کشور ژاپن به سراسر جهان معرفی شد و این روش به عنوان یکی از درمانهای علمی و کاربردی است که میتواند مشکلاتی که در لگن ستون فقرات و بطور کلی در سطح بدن وجود دارد از طریق یو می هو تراپی درمان کند و آمار و شواهد نشان میدهد که بسیاری از بیماران پس از دریافت ماساژ بهبودی کامل را به دست آورده اند.

به نظر درمانگر یو می هو دلیل اصلی بسیاری از امراض را باید در عدم تعادل مفصل لگن جستجو کرد.

این مفصل پل بین ستون فقرات و استخوانهای لگن در دو طرف است و جالب اینکه بر اساس بررسی های پزشکی و فیزیکی انجام گرفته نقطۀ ثقل بدن هر شخصی در این مفصل می باشد.
پس هرگونه عدم تعادل در این مفصل باعث جابه جایی مرکز ثقل بدن شده و می تواند فشار بیشتری را بر قسمت های مختلف وارد کند. بیشتر این انحرافات با یو می هو قابل درمان است .
این انحراف درد در ستون فقرات، افتادن بیش تر وزن بدن بر یک سمت میشود و عضلات مرتبط را دچار انقباض می‌کند این امر میتواند باعث اختلال در سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی می‌شود.

خون و اکسیژن کافی به اندام‌ها نمی‌رسد و دردهای عضلانی، مفصلی آرتروز گردن سردردها و سرگیجه‌ها ضعف بینایی وز وز گوش و … را به دنبال دارد.

انحراف در ستون فقرات و چرخش مهره‌ها حول محور نخاع ضمن وارد آوردن فشار بیش از حد دیسک‌های تحت فشار که می‌تواند بیماری‌های دیسک و سیاتیک را باعث شود.

ریشه‌های عصبی را نیز درگیر می‌کند.
نحراف در لگن به این معناست که استخوان یکی از لگن‌ها در یک سمت بالاتر از دیگری قرار دارد و اگر بخواهیم به خط مستقیمی را از روی تاج لگن سمت چپ و راست بگذرانیم مشاهده خواهیم کرد که این خط افقی نیست، بلکه مایل است.

بیماری انحراف لگن و ستون فقرات از زندگی ماشینی امروز و طرز نشستن و ایستادن اشتباه بروز میدهد .

با ادامه دادن این کار در طول زندگی ابتدا کوفتگی خستگی سفتی عضلات و درد عضلانی بوجود می آید و در نتیجه منجر به بیماریهایی جدی تر نظیر ديسك ، سياتيك ، ‌آرتروز و غيره می شوند .

پس از اين مرحله درد پيشرفته تر شده و با تاثير گذاشتن بر اندامهاي داخلي و گردش خون ،‌ بيماريهاي نويني چون بيماريهاي قلبي دستگاه گوارشي  سردرهاي گوناگون  و … خود را نشان خواهند داد .

هشدار :

این ماساژ یکی از حساس ترین انواع ماساژ است زیرا مستقیما با ستون فقرات درگیر است .

لازمه درمانگر یومی هو سالها کسب تجربه و کسب دانش است . اگر درمانگر یومی هو بدون تجربه باشد ممکن است باعث فلج شدن بیمار شود

مزایای یومی هو :

برای درمان بیماری ها با این روش ضرورتی برای بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.

خستگی را از بدن خارج می كند.

به عنوان یك روش پیشگیر مقاومت بدن را در مقابل بیماری های گوناگون افزایش می دهد.

این روش درمانی قد انسان را بلندتر می كند. چون نرمش عضلات اصلاح مفاصل و استخوان بندی بدن و از كاهش فواصل بین مفصلی جلوگیری كرده و با رساندن خون كافی به تمامی استخوانها به رشد آنها _ بخصوص نزد كودكان و نوجوانان – كمك شایانی می كند.

عضلات را محكمتر می كند.

نیروی جنسی را تقویت می كند.

انعطاف بدن را بیشتر كرده و توانایی حركت وگردش مفاصل را افزایش می دهد.

انرژی حیاتی بدن را افزایش داده و فرد را فعالتر و شادابتر می كند. بدن سالم عقل سالم را به دنبال دارد.

چرا كه سلامت بدنی آرامش نشاط  امید به زندگی اعتماد به نفس و خوش بینی را به همراه دارد و این خود امكان تفكر سالمتر را فراهم می كند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به مرکز پزشکی و طب سنتی اکسیر می باشد
طراحی سایت اصفهان وب یار CopyRight 2017