تایلندی

ماساژ تایلندی 

ماساژتایلندی، نوعی از ماساژ می­باشد که ترکیبی از طب فشاری (acupressure)، حالت­های کمکی یوگا و آیورودا (ayureveda) می­باشد. ریشه این ماساژ به صومعه­ های بودایی بازمی­گردد که به عنوان طب و روش­های پیشگیری برای راهبان مورد استفاده قرار می­گرفت.

تفاوت ماساژ تالیلندی با سایر انواع ماساژها چیست؟ 

برخلاف بسیاری از ماساژهای متداول که از روغن و یا لوسیون استفاده می­کنند و بر روی میز ماساژ بالا صورت می­گیرد، ماساژ تایلندی معمولاً بر روی یک یک پد یا تشک در سطح زمین اجرا می­شود.

هیچ نوع روغن یا لوسیون مورد استفاده قرار نمی­گیرد، و بنابراین شما به طور کامل لباس به تن دارید.

فرد ماساژ دهنده، از دست، زانو و پاهای فرد به منظور انجام یکسری حرکات و کشش ­های یوگا مانند استفاده می­کننده و بنابراین از روش های فشرده کردن عضلات، تحرک مفاصل و طب فشاری استفاده می­کنند.

آیا ماساژ تالیندی دردناک می­باشد؟

ماساژ تالیندی پرنیرو و فشار می­­باشد. برخلافی بسیاری از روش­های کلاسیک ماساژ، ماساژ تالیندی در اغلب موارد دردناک در نظر گرفته می­شود، ولی ماساژ دهنده ­های دارای گواهینامه که دوره ­های لازم را گذراندند می ­توانند با توجه به بازخورد شما میزان فشار و کشش را تنظیم کنند.

به کار بردن فشار برای چسبندگی فیبرهای عضلانی نازک (که تحت عنوان گره ­های عضلانی نامیده می­شوند) می­تواند منجر به آسیب شود ولی مابین انواع ناراحتی و درد به دلیل فشار و کشش بیش از حد و نامناسب تفاوت وجود دارد. اگرچه بروز ناراحتی در برخی از گره­ های عضلانی اجتناب ناپذیر می­باشد، با این حال افراد متخصص می­تواند با تنظیم میزان فشار ماساژ و حرکات از بروز درد جلوگیری کنند.

مزایای ماساژ تایلندی

شیاتسو (فشار انگشت، Shiatsu) به منظور از بین بردن استرس و محافظت در برابر مشکلات سلامت ناشی از استرس مورد استفاده قرار می­گیرد. همچنین این روش برای افزایش انرژی و نیز بهبود دامنه حرکات و انعطاف­ پذیری مورد استفاده قرار می­گیرد. علاوه بر این ماساژ تایلندی برای درمان مشکلات زیر نیز مورد استفاده قرار می­گیرد:

اثرات جانبی محتمل

فرد ماساژ دهنده متخصص باید پیش از شروع وضعیت سلامت شما را جویا شود. ماساژ تایلندی برای افرد با مشکلات سلامتی نظیر فتق دیسک، پوکی استخوان، افراد با بیماری­ های قلبی-عروقی و نیز افرادی که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته ­اند مناسب نمی­باشد. اگر شما در تلاش هستید تا ماساژ تایلندی را تجربه کنید، بهتر از پیش از مراجعه با پزشک خود در مورد مناسب بودن این روش مشورت کنید.

زنان باردار باید پیش از مراجعه برای ماساژ با پزشک خود مشورت کنند. در صورت موافقت پزشک، از یک ماساژ­گر که گواهی ماساژ برای زنان باردار را دارد استفاده کنید.

ماساژ نباید بر روی نواحی سوخته، التهابی و یا ضعیف پوست، نواحی با زخم­ های باز یا ترمیم نیافته، تومور، راش­های پوستی، فتق شکمی و یا نواحی شکستگی اخیر صورت بگیرد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به مرکز پزشکی و طب سنتی اکسیر می باشد
طراحی سایت اصفهان وب یار CopyRight 2017